Grunwaldzka realizując projekt dofinansowany

Poradnie Specjalistyczna Grunwaldzka realizując projekt dofinansowany z Unii Europejskiej pt „Wdrożenie Innowacyjnej usługi  Terapii Bólu z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych”

wykonuje w Zabrzu przy ulicy Knurowskiej 16, związane z tym zagadnieniem,  zabiegi polegające na wstrzyknięciach epiduralnych w miejsca schorzeń(bólu). Cechami naszej usługi dzięki posiadanym urządzeniom(Rezonans Magnetyczny typu otwartego) jest:

  • Możliwości diagnostyczne umożliwiające wykrycie źródła powstawania bólu (diagnostyka i terapia z jednej ręki podczas jednej kompleksowej usługi)
  • Procedura podawania leku z największą precyzją dokładnie w miejsce występowania bólu i schorzenia
  • Natychmiastowa eliminacja bólu, często alternatywa dla ryzykownych operacji
  • Najwyższy poziom bezpieczeństwa z uwagi na dokładny monitoring i obrazowanie położenia igły (sekwencje obrazu itp.) dzięki zastosowaniu otwartych cewek

 

W celu wymiany wzajemnych doświadczeń oraz szkoleń, po raz kolejny   nasi lekarze uczestniczyli w spotkaniu z Panem profesorem Jurgenem Fischerem. W spotkaniu wzięli udział   specjalista neurolog- Małgorzata Szymańska i dr. n. med. Marek Boba-specjalista radiologii obrazowej i zabiegowej.

Do spotkania doszło w Schmertzklinik w Darmstadt(Niemcy), którą zarządza Pan Profesor Fischer.

W spotkaniu uczestniczyła także  przedstawiciel Hitachi Pani Renata Krawczyk,  Prezes Zarządu Wiesław Olszewski oraz prokurent  Andrzej Dobrzański.

Pan prof. Dr Jurgen Fischer jest lekarzem, specjalistą ortopedii, chirurgii urazowej a także rehabilitacji

Od niedawna zajmuje się terapią leczenia bólu, jako jeden z  pierwszych zastosował w terapii leczenia bólu iniekcje pod kontrolą rezonansu magnetycznego otwartego, które są prawdziwym strzałem w dziesiątkę w walce pacjenta z chorobą i bólem

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, w której wymieniono własne spostrzeżenia, uwagi a także sugestie, dotyczące wykonywanych zabiegów i ich doskonalenia,  te z kolei zaowocują  w sposób bardzo zdecydowany na  jeszcze większą ilość wyleczonych pacjentów.  Pan profesor Fischer obiecał odwiedzić naszą poradnię, co w znaczny sposób pomoże pacjentom naszej poradni w walce z chorobą i bólem.

    

Szukaj

+